WeCreativez WhatsApp Support
Firuzan Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

firuzan@firuzankokten.av.tr     0 232 484 66 91

⌟ AİLE HUKUKU

Tüm toplumlarda ilk insandan bu güne kadar geçen zaman içinde aile kavramı ile birlikte kullanım bulan kavramlardan birisidir boşanma kavramı. Boşanma kadın ve erkeğin birlikte isteyerek ve ortak karar alarak başlattıkları birlikteliklerini; her iki tarafın ya da sadece tek tarafın isteği ile sonlandırma girişimi ve çabasıdır. Yeni Türk Medeni Kanunu ve Cumhuriyet Kurulması ile hayata Geçen Eski Türk Kanunu Medenisi Kadın ve erkeğin birlikteliklerinin Hukuki yönlerini ve boşanma davasının tarafını teşkil eden erkek ve kadının yani karı ve kocanın birbirlerine karşı hukuki sorumluluklarının korunmasına yönelik son derece gelişmiş bir hukuk sistemidir. Yeni Türk Medeni Kanunu ile küçük değişikliklerin hayata geçirilmesi ile yaşamın gelişen yönlerinin de kanun kapsamına alınmasını sağlamıştır. Boşanma eylem olarak bir birlikteliğin sonlandırılması sürecidir. Birliktelik süresince var olan kazanımların ayrılması işlemi bu kavramın içindedir. Mal ayrılığı, nafaka, velayet isimleri herkes tarafından bilinmektedir. Bu yapısı nedeni ile boşanma; gerçekleşmesi beklenen bir somut isteği de beraberinde taşır. Biz buna kısaca “beklenti” genel adlandırması ile ifade edeceğiz. Hukuk büromuz boşanma davalarında tüm süreçleri boşanmanın gerçekleşmesi üzerine ya da boşanma sonucunda mağduriyetlerin önüne geçmek amacı ile müvekkillerinin BEKLENTİ leri üzerine planlar. Süreç yönetiminde müvekkilin elde etmek istediği sonuç üzerine yol haritasını çıkartır. Bazen günlerce sürebilecek müvekkil toplantıları ile kendi ifademiz ile “Derin analiz” neticesinde boşanma davasının seyri ve sonuçları üzerine değerlendirme yapar. Boşanma davası sürecini 30 yıla yakın deneyimlerimiz ile süreç ve sonuçlar üzerinde yanılma payı oldukça düşük olan öngörülerimizle yönetmekteyiz. Bu nedenle, müvekkilin beklentisine göre davanın süreçleri ve seyri ile yol haritası uzman ekibimiz marifetiyle yapılmaktadır. Büromuzun bu konuda yeteri kadar tecrübesi vardır. Deneyimimiz anahtar kelimedir. Fark yaratır. Boşanma davası takip süreçlerini organize edebilecek ekibimiz, ofisi, personelimiz bulunmaktadır. olmayabilir. Bunlar dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Bu Hizmetler içerisinde evlilik öncesi ve evlilik sonrası uyuşmazlıklar olarak ayırabiliriz.

 • Evlilik Anlaşmaları
 • Tanıma ve Tenfiz Davaları
 • Aile ve Soy Bağı Konuları
 • Boşanma Davaları
 • Anlaşmalı Boşanma Davaları
 • Çekişmeli Boşanma Davaları (Özel uzmanlık ve süreç yönetimi hizmetleri)
 • Mal Rejimi Uyuşmazlıkları
 • Nafaka Davaları
 • Velayet Davaları
 • Vasiyetname Düzenlenmesi
 • Reddi Miras Davaları
 • Miras Hukukundan Kaynaklanan Nitelikli Hesaplamalar

Yabancılar ile yapılan evliliklerde Yabancı eşin Evlilik nedeni ile elde edeceği hakların takibi ve güdeme gelmesi yanında evliliğin sonlanması ile kaybedilen hakların süreç takip hizmetleri için ayrıca bir ekip çalışması yapabilmektedir.

Firuzan Hukuk ve Arabuluculuk Bürosu kendi bünyesinde sürekli olarak, bu alanda uzmanlığını kanıtlamış ve bilirkişilik yapan kadrolar istihdam etmektedir.